Sale!
Nylabone Power Chew Dental Arch Bone Toy for Dogs (Brown)
Original price was: $1,306.03.$228.92Current price is: $228.92.
Description
The Power Chew Dental Arch Bone is the ultimate dog dental chew toy for your determined chewer. No matter which angle your dog chews from, multi-level nubs and dental ridges will help reduce plaque and tartar buildup through natural chewing action.
Key Features:
-
Ultimate Dental Design that features multiple level nubs and ridges to clean their teeth.
-
Dog-Friendly arch shape that can help dogs easily pick up from any angle.
- Your pets can flip, spin, and rock this dog chew for more excitement.
| SIZE | WEIGHT |
|---|---|
| Puppy | Puppy Specific |
| XX-Small / Tiny | Up to 8 lbs |
| X-Small / Petite | Up to 15 lbs |
| Small / Regular | Up to 25 lbs |
| Medium / Wolf | Up to 35 lbs |
| Large / Giant | Up to 50 lbs |
| X-Large / Souper | 50+ lbs |
| XX-Large / Monster | 50++ lbs |
Additional information
| Size | Large/Giant |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.